Wycieczki

Wycieczka wyjazdowa:

Arboretum w Wojsławicach oraz zwiedzanie Niemczy

 

ARBORETUM W WOJSŁAWICACH

Arboretum w Wojsławicach to piękny ogród dendrologiczny na terenie Wojsławic (gmina Niemcza) w woj. dolnośląskim, filia Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Znane z bogatego zbioru różaneczników i azalii, liliowców, bukszpanów oraz drzew i krzewów nie mrozoodpornych w innych częściach Polski.

 

NIEMCZA 

Wycieczka po mieście Niemcza z przewodnikiem

 

Cele zwiedzania: 

  1. Mury Obronne

  2. Zamek w Niemczy – zamek wzniesiony na miejscu starszego grodu w XIII wieku w Niemczy.

  3. Baszta

  4. Makieta Bitwy o Niemczę – Makieta (420 cm x 200 cm) przedstawia gród w takim kształcie, jak wyglądał przed tysiącem lat. Na owe czasy był on bardzo nowoczesny i samowystarczalny, dzięki czemu mógł długo opierać się wrogiej nawałnicy. Makietę wykonali mieszkańcy i pasjonaci historii. Pracowali przy niej przez kilka miesięcy. Efekt jest imponujący.

Informacje dodatkowe i zdjęcia: http://arboretumwojslawice.pl/

Źródła zdjęć: Internet

 


ŚWIDNICA MIASTO Z TRADYCJAMI

Termin: Caravaningowy Dzień Dziecka

1 czerwca 2018

JASKINIA NIETOPERZY 

W Jaskini Nietoperzy można zobaczyć jak wyglądają i gdzie mieszkają nietoperze oraz usłyszeć kilka ciekawostek z życia tych latających ssaków.

 

STACJA EKOLOGICZNA 

Zajęcia prowadzone przez leśników przy użyciu wielu pomocy dydaktycznych, takich jak: tablice multimedialne, tablice kształcenia, mikroskopy, filmy przyrodnicze i modele z pewnością ułatwią przyswajanie wiedzy ekologicznej. Odwiedzający dowiedzą się również na czym polega praca leśnika, poznają rodzimą faunę i florę. Zajęcia w grupach (24 stanowiska doświadczalne) pozwolą na własne oczy zobaczyć jak pracują mrówki czy policzyć kropki biedronce. 

Główną atrakcją ośrodka jest możliwość przeprowadzenia własnych obserwacji i doświadczeń, a szczególnie możliwość poznania rodzimych ssaków latających w jaskini nietoperzy. Efekty pracy i konkursów przeprowadzanych podczas zajęć znajdą swe miejsce w pięknej galerii zlokalizowanej na poddaszu ośrodka. 

Oferta edukacyjna skierowana jest zarówno do dzieci przedszkolnych i dorosłych, a więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. 

 

Informacje dodatkowe/foto:

http://www.swidnica.wroclaw.lasy.gov.pl/obiekty-edukacyjne#.WvWbUIiFNPY

http://swidnica.naszemiasto.pl/artykul/otwarto-stacje-edukacji-z-jaskinia-nietoperzy,1428179,art,t,id,tm.html