Wycieczka

DRUGI DZIEŃ ZLOTU
20 CZERWCA 2019
WYJAZD OK. GODZ. 9:00

Wycieczka do Zamku Książ w Wałbrzychu

ZWIEDZANIE ZAMKU Z PRZEWODNIKIEM

Poznaj prawdziwą historię Książa – trasa „Od Piastów do tajemnic II Wojny Światowej” to możliwość usłyszenia o dziejach zamku zarówno za czasów arystokratycznej rodziny von Hochberg, jak i w trakcie burzliwego okresu II Wojny Światowej. Zwiedzanie rozpoczyna się podobnie jak trasa „Książ Barokowy” i przebiega przez najpiękniejsze sale reprezentacyjne. Następnie turyści poznają pomieszczenia zamkowe przebudowane przez nazistów w ramach realizowanego w Książu tajemniczego projektu hitlerowskich Niemiec pod kryptonimem „Riese” („Olbrzym”). W dalszej części trasa prowadzi przez najstarszą średniowieczno-renesansową część zamku, w której mieszczą się takie sale jak: Hol Myśliwski wraz z Czarnym Dziedzińcem, Sala Rycerska czy Sala Konrada zwana kiedyś małą salą balową. Od 08.01.2014 r. w ramach tej trasy udostępnione do zwiedzania zostało również zmodernizowane III piętro Zamku Książ, gdzie obecnie znajduje się m.in wystawa stała „Sekrety z zamkowej szuflady”. Dużą część ekspozycji stanowią fotografie odzyskane przez zamek dopiero po 2010 roku. Na zakończenie turyści z poziomu tarasów wchodzą do tunelu z okresu II Wojny Światowej, który został wykuty na głębokości aż 15 m pod zamkiem.

Dla zwiedzających udostępniono część tego podziemnego tunelu o długości 96 m, szerokości 1,5 m oraz wysokości 2,5 m, na krańcu którego znajduje się niedokończona klatka schodowa.

Czas zwiedzania: ok. 90 min. Turyści po zakończonym zwiedzaniu będą mogli zostać na tarasach w sezonie letnim (01.04-30.09) bądź wrócić z przewodnikiem na zamek, aby zwiedzać go dalej indywidualnie.

FOTO : www.ksiaz.walbrzych.pl

FOTO : www.ksiaz.walbrzych.pl

PALMIARNIA

Palmiarnia w Wałbrzychu to niezwykły prezent, jaki ostatni właściciel Zamku Książ – Jan Henryk XV von Hochberg – ofiarował swojej żonie, pięknej Księżnej Daisy. Sercem palmiarni w dawnych czasach był i jest do dzisiaj budynek ze szkła i metalu, zbudowany na początku XX wieku, którego wnętrza wyłożone zostały zastygłą lawą z wulkanu Etna. Obecnie w palmiarni rośnie ponad 250 gatunków roślin, a jej zwiedzanie to fascynująca podróż przez wszystkie kontynenty i strefy klimatyczne.

FOTO : www.ksiaz.walbrzych.pl
FOTO :www.ksiaz.walbrzych.pl

CENY WYCIECZKI:

70 ZŁ – BILET NORMALNY

60 ZŁ – BILETY ULGOWE – PRZYSŁUGUJĄ DZIECIOM I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ, STUDENTOM DO 26 ROKU ŻYCIA

NIEODPŁATNIE DZIECI DO LAT 4

W CENĘ WLICZONY JEST PRZEJAZD AUTOKAREM W OBIE STRONY ORAZ OPIEKA PRZEWODNIKA

Uwaga wycieczka odbędzie się przy 30 zgłoszonych osobach