Poprzednie edycje zlotów kamperów w Świdnicy

5. Międzynarodowy Zlot Caravaningowy

19-23 czerwiec 2019 r.

ŚREDNIOWIECZNY TURNIEJ RYCERSKI


4. Międzynarodowy Zlot Caravaningowy

30.05-03.06.2018 r.

II Runda Caravaningowych Mistrzostw Polski

Młodzieżowy Konkurs Caravaningowy

30.05-01.06.2018 r.

4. Międzynarodowy Zlot Caravaningowy odbył się na przełomie maja i czerwca 2018 r. Podczas tej edycji zlotu położyliśmy duży nacisk na kwestię bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnicy zlotu mogli sprawdzić swoje umiejętności prawidłowej jazdy samochodem w konkursach takich jak: jazda samochodem slalomem oraz jazda z przyczepą. Odbyło się również szkolenie dla wszystkich uczestników zlotu pn. Bezpieczeństwo w kamperze„.

Nie zabrakło również zorganizowanych wycieczek, w tym do Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach, a także do pobliskiej Niemczy gdzie zlotowicze zwiedzali m.in.: Mury Obronne Niemczy, Zamek w Niemczy – zamek wzniesiony na miejscu starszego grodu w XIII wieku w Niemczy, Basztę, Makietę Bitwy o Niemczę. W Świdnicy zobaczyliśmy prawdziwą Jaskinię Nietoperzy :)

 Jak co roku najmłodsi uczestnicy mieli sporo rozrywki — miasteczko sportowe zorganizowane przez wspaniałą ekipę z Ludowych Zespołów Sportowych ze Świdnicy, zamki dmuchane, wizytę Pana Komisarza Lwa.

W trakcie zlotu odbyła się również II runda Caravaningowych Mistrzostw Polski i Młodzieżowy Konkurs Caravaningowy — nagród i wspólnej zabawy nie zabrakło.


Ogólnopolski Zlot Caravaningowy

III Runda Caravaningowych Mistrzostw Polski

Młodzieżowy Konkurs Caravaningowy

11-15 sierpnia 2017 r.  Świdnica

W dniach 11-15 sierpnia 2017 r. na Campingu nr 231 OSiR w Świdnicy odbył się Ogólnopolski Zlot Caravaningowy, w ramach którego została rozegrana III Runda Caravaningowych Mistrzostw Polski i Młodzieżowy Konkurs Caravaningowy.

 Na zlot zgłosiło się 58 załóg z Polski, Czech i Niemiec, łącznie w imprezie wzięło udział 160 osób. W Caravaningowych Mistrzostwach Polski zostały sklasyfikowanie 33 drużyny, z których najlepsi okazali się Joanna i Krzysztof Stuchlik. W Młodzieżowym Konkursie Caravaningowym sklasyfikowano 15 osób, a podium należało do Przemysława Błażejaka, Zuzanny Jajko i Martyny Szotek.

Poza konkurencjami regulaminowymi, uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności w rozgrywkach pozaregulaminowych. Dla młodzieży został przygotowany tor rowerowy. Zwycięzcą został Przemek Błażejak. Pełnoletni zlotowicze rywalizowali na sprawnościowym torze samochodowym, gdzie ważne było skupienie i szybkość. Najlepszy okazał się Artur Szumiał, a wśród startujących kobiet najszybsza była Mariola Szumiał. Oficjalne otwarcie zlotu poprzedził przemarsz wszystkich klubów caravaningowych oraz osób niezrzeszonych. W trakcie zlotu zaprezentował się również lokalny Zespół Pieśni i Tańca JUBILAT.

Zostały przygotowane dwie wycieczki. Pierwszą z nich była wycieczka wyjazdowa, uczestnicy zwiedzali Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim, a także Sztolnie Walimskie, wycieczka cieszyła się dużym zainteresowaniem – wzięło w niej udział 57 osób. Ostatniego dnia zlotu, miłośnicy caravaningu wybrali się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem zwiedzając najważniejsze zabytki Świdnicy, takie jak Wieża Ratuszowa, Katedra, Rynek jak również Kościół Pokoju wpisany na listę UNESCO. Zlot zakończył się wręczeniem nagród dla zwycięzców Mistrzostw, a także dla najstarszego i najmłodszego uczestnika zlotu, załogi która przebyła największą odległość od miejsca zamieszkania do miejsca zlotu, natomiast Śląski Klub Motorowy otrzymał puchar za najbardziej wyraziście prezentujący się klub podczas przemarszu.3. Międzynarodowy Zlot Caravaningowy

29 kwietnia – 2 maja 2017 Świdnica

„Świdnicka Majówka”

W dniach 29 kwietnia do 02 maja 2017 r. odbyła się kolejna – trzecia edycja Międzynarodowego Zlotu Caravaningowego. Na „Świdnicką Majówkę” przybyło 31 załóg z całej Polski i nie tylko, łącznie ponad setka osób odwiedziła świdnicki camping.

Organizator zlotu – Automobilklub Sudecki przygotował dla uczestników zlotu grono atrakcji, również dwie wycieczki, w których każdy żądny przygód zlotowicz mógł uczestniczyć. Pierwsza wycieczka odbyła się do Pałacu Jedlinka w Jedlinie-Zdroju, gdzie zlotowicze wzięli udział w „Teatrze Historii”. Przewodnikami po obiekcie były historyczne postacie, które odcisnęły trwałe piętno zarówno w dziejach Pałacu Jedlinka, jak i całego regionu. Kolejnym etapem wycieczki było podziemne Miasto w Głuszycy. Podziemia „Osówki” to blisko 2 km chodników w temperaturze 7–9 stopni na plusie. Obiekt wybudowany w czasie II Wojny Światowej przyciąga swoją tajemnicą przeznaczenia, a każdy turysta odwiedzający podziemia sam stworzy własną wersję, do czego miał powstać enigmatyczny projekt „Riese”. Czwartego dnia zlotu uczestnicy wyruszyli spacerkiem po Świdnicy, zwiedzając najważniejsze zabytki miasta.

Każdy dzień kończył się oczywiście wspólnym biesiadowaniem, a dla dzieci przewidziana była specjalna świetlica z grami i zabawami.

Podczas zlotu zostały rozegrane również konkursy, zwycięzcy zdobyli puchary, a każdy uczestnik konkurencji otrzymał pamiątkowy medal. Ponadto Pani Komandor Zlotu uhonorowała najstarszego i najmłodszego uczestnika zlotu oraz załogę, która przybyła największą ilość kilometrów z miejsca zamieszkania do Świdnicy.


2. Międzynarodowy Zlot Caravaningowy

19-23 Maj 2016 Świdnica

„Odkrywamy tajemnicę Złotego Pociągu”


54. Europejski Zlot Caravaningowy

Europa Rally

21-25 Maj 2015 Świdnica